Resuscytacja krążeniowo-oddechowa to najważniejsza umiejętność niezależnie od wybranego kierunku kształcenia. Prawidłowo przeprowadzona resuscytacja ratuje ludzkie życie. Szczególnie ważny jest prawidłowy masaż serca – utrzymanie odpowiedniej głębokości i częstotliwości ucisków. To jeden z warunków skutecznej resuscytacji.
Zasad prowadzenia resuscytacji można się nauczyć, ale brak ćwiczeń praktycznych zmniejsza skuteczność resuscytacji już po roku od zakończonego szkolenia. To jedna z umiejętności praktycznych, które wymagają regularnych ćwiczeń.
Nigdy nie wiadomo kiedy będziemy musieli sprawdzić swoje umiejętności w prawdziwym życiu. Z symulacjami CPR WUM będziesz lepiej przygotowany.
CPR WUM to aplikacja, za pomocą której realizowane są zajęcia praktyczne. Studenci zapraszani są do odbycia zajęć według ustalonego wcześniej harmonogramu. W celu przeprowadzenia ćwiczeń studenci odbierają fantomy treningowe indywidualnie z Zakładu Informatyki Medycznej i Telemedycyny (ul. Litewska 14, piętro 3).
Po uruchomieniu aplikacji prosta instrukcja pokaże w jaki sposób sparować fantom z telefonem lub tabletem. Podczas sesji resuscytacji telefon lub tablet powinien być ustawiony przed fantomem - ekran z aplikacją musi być stale w zasięgu Twojego wzroku.
Każda przeprowadzona sesja treningowa kończy się informacją czy prawidłowo prowadzony był masaż serca. Dzięki informacji zwrotnej z każdą sesją Twoja technika będzie coraz lepsza. Cykl szkoleniowy kończy sesja egzaminacyjna, do której możesz podejść trzykrotnie. Po zakończeniu ćwiczeń fantom należy zwrócić.
W trakcie sesji egzaminacyjnej aplikacja wykona kilka zdjęć dokumentujących Twoje podejście do egzaminu. Zdjęcia zostaną zapisane wyłącznie na Twoim telefonie. Nie są zapisywane w jakimkolwiek innym miejscu. Nie są również automatycznie udostępniane. Zachowaj je proszę w pamięci telefonu – zwracając fantom będziesz poproszony o potwierdzenie realizacji przez Ciebie sesji egzaminacyjnej w prawidłowy sposób poprzez okazanie zdjęć pracownikowi WUM.
Zajęcia nadzoruje Zespół Centrum Symulacji Medycznych. Wsparcie administracyjne i techniczne zapewnia Zakład Informatyki medycznej i Telemedycyny – kontakt:
[email protected]