Description
Відповідно до Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" з 16 липня 2021 року стартує іспит для отримання сертифікату на рівень володіння державною (українською) мовою. Призначення іспиту - визначити рівень володіння державною мовою осіб, які претендують на обрання чи призначення на посади, визначені частинами 1, 2 статті 9 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", зокрема:
- депутати місцевих рад, посадові особи органів місцевого самоврядування;
- державні службовці;
- особи офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом;
- особи начальницького (середнього і вищого) складу Національної поліції, інших правоохоронних та розвідувальних органів;
- особи рядового, сержантського і старшинського складу Національної поліції, інших правоохоронних, розвідувальних органів;
- прокурори;
- судді;
- адвокати;
- нотаріуси;
- керівники закладів освіти всіх форм власності;
- педагогічні, науково-педагогічні й наукові працівники;
- медичні працівники державних і комунальних закладів охорони здоров'я.
Іспит на рівень володіння державною мовою містить три частини: "Культура мови", "Читання" та "Говоріння".
Питання з "Культури мови" дають можливість особі показати вміння дотримуватися норм на всіх мовних рівнях, засвідчити лексичну та словотвірну вправність (розуміння виражального потенціалу синонімів, антонімів; точність вживання омонімів та паронімів; вміння уникати просторічних слів, суржику, сленгу, тавтології; правильне застосування словотворчих засобів для формування назв осіб за фахом, посадою, місцем проживання); обізнаність у сфері ділової фразеології (канцеляризми, штампи, мовні кліше); уміння правильно застосовувати виражальні можливості граматичних форм в офіційно-діловому стилі; стилістичну вправність (усталені форми структурування усного й письмового тексту; форми міжособистісного спілкування).
Завдання частини "Читання" мають на меті перевірити вміння особи повністю розуміти прочитаний текст, критично осмислювати його, виділяти головну або спеціальну інформацію, розуміти деталі тексту та встановлювати взаємозв'язки між його частинами.
Частина "Говоріння" передбачає монологічне повідомлення на задану тему, в якому особа має змогу показати вміння ініціювати розмову, підтримувати та завершувати її, висловлювати власну думку щодо запропонованої теми під час спілкування.
За допомогою запропонованого навчального додатка, який містить перелік тестових питань з варіантами відповідей, ви маєте можливість проходити пробне тестування необмежену кількість разів, що значно полегшує та прискорює підготовку.
Під час пробного тестування додаток автоматично підбирає 29 випадкових завдань (44 бали) для виконання службових обов'язків.
Навчальний додаток розроблено на основі програми та зразків тестових питань Національної комісії зі стандартів державної мови, оприлюднених у 2021 році (актуально в 2023 році), а також завдань з інших відкритих джерел. Тестові питання доповнено авторськими поясненнями щодо норм та правил української мови.
Характеристики та можливості додатка:
- Випадкове і пропорційне формування пробного тесту;
- Тестування по питанняx будь-яких обраних розділів: підряд, випадково або за важкістю (визначається за статистикою проходження тестів усіма користувачами додатку);
- Робота над помилками (тестування по питанням, в яких вами були допущені помилки);
- Можливість додавання питань в "обрані" та проходження по них окремого тестування;
- Зручний пошук та перегляд відповідей без проходження тестування;
- Детальне обґрунтування правильних відповідей;
- Прослуховування питань і відповідей за допомогою синтезу мовлення;
- Додаток не потребує підключення до Інтернет - працює в режимі офф-лайн;
Якщо ви помітили помилку, маєте зауваження чи побажання, будь ласка, пишіть нам на електронну пошту. Ми постійно працюємо над удосконаленням додатка і випускаємо оновлення, які автоматично завантажуються на ваш пристрій.