Description
Ми любимо наше місто і хочемо, щоб ви також у нього закохалися!
Саме тому ми, Комунальна установа Хмельницької міської ради «Агенція розвитку Хмельницького», у 2020-2021 роках за підтримки Українського культурного фонду реалізували масштабний проект «Програма міських ініціатив з відновлення архітектурних пам’яток “Оголені”».
Проект згенерував низку креативних рішень та продуктів для вирішення проблеми відновлення об’єктів історико-культурної спадщини міста Хмельницького за видом “Архітектура”, а також об’єднав тих, кому не байдужий Хмельницький – місто з великим потенціалом і по-своєму оригінальним обличчям!
Головний результат проекту – створення 3D моделей архітектурних пам’яток, взаємодія з якими здійснюється за допомогою мобільного додатку; організація виставок інтерактивних картин; проведення панельних дискусій з фахівцями в галузі охорони культурної спадщини; створення дизайнкоду історичних будівель міста Хмельницького, здійснення інвентаризації об'єктів культурної спадщини, виготовлення облікових документацій на об'єкти культурної спадщини, створення театральної вистави, налагодження діалогу з представниками бізнесу – власниками історичних будівель з метою їх подальшого відновлення.
В місті відбулася потужна інформаційна кампанія – досі нічого подібного Хмельницький не бачив! Борди і сітілайти з відомими творами мистецтва: скульптури «Давид» Мікеланджело, «Венера Мілоська», «Дискобол» Мирона, а також картини «Народження Венери» Кабанеля, «Три грації» Рафаеля, «Народження Венери» Боттічеллі були «одягнені» в найбезглуздіші предмети гардеробу, а все для до того, щоб довести, що «Є речі, на яких певні речі – недоречні». Як шедеврам не личить безглуздий одяг, так і історичним будівлям зовсім не до лиця рекламні вивіски, пластикові вікна і зміни фасадів!
Ми вирішили «оголити» центральну вулицю Хмельницького і побачити, як вона виглядала на початку ХХ століття, тоді, коли постала більшість будинків, які на ній знаходяться. Ці будинки відзначаються поєднанням орнаменту цегляного стилю з елементами неоренесансу й модерну, – без кольорової реклами та безлічі інших «покращень».
Тож запрошуємо відкрити для себе Хмельницький, якого ви ще не знаєте. І – гайда на прогулянку старим Проскуровом!